Divoké skládky v Nitre

Čitajte tiež

Vložil/a Michaela Rondosova dňa 13.01.2011

Popis projektu

Sme mladí študenti, čo sa chcú naučiť, ako to chodí v žurnalistike a pritom pomôcť našej planéte pred úplným zaplavením neporiadkom, ktorý sa nám tlačí až do domov. Zem, ktorá mohla byť plná ruží, teraz slúži obyvateľom Nitry ako odpadkový kôš! Táto doba chce čoraz viac luxusu a krásneho prostredia, tak prečo ľudia nevidia, čo sa okolo nich deje?! Dúfame, že keď im ukážeme dôsledky , konečne si uvedomia, čo spôsobili, keď vyhodili len tak na pole starú sedačku alebo plastovú fľašu od minerálky... Možno už nespravíme nič s vyhodenými nepotrebnosťami, ale posnažíme sa predchádzať vyhodeniu ďalších odpadkov.

Výstupy projektu / tvorba

2. cena za článok: Preč s ňou!

Vložil/a Michaela Rondosova dňa 18.05.2011

Koncom marca sme mali možnosť vidieť na vlastné oči, ako sa likviduje nelegálna skládka v oblasti Selenec pri Nitre. Bola odstránená na požiadavku mestského úradu. Majitelia poľa, pri ktorom vyrástla, sa už totiž nemohli dostať na svoj pozemok veľkými vozidlami. Pracovníci Mestského úradu v Nitre nás hneď privítali slovami: "Vy ste z Greenpeace?“.

Nitra?!!

Vložil/a Ester Šabíková dňa 05.05.2011

Aj toto je realita - pod drážovským kostolíkom sv. Michala Archanjela, jednou z najstarších nitrianskych pamiatok narástla v priebehu pol roka  naozaj nechutná skládka... Veď posuďte sami - no nie je to na hanbu??!! 

O divokú skládku menej - fotogaléria

Vložil/a Patrik Lidaj dňa 01.05.2011

Divoká skládka pri Nitre v oblasti Selenca patrí od 23. marca 2011 do minulosti. Skládka bola odstránená skupinou ľudí v rámci aktivačných prác pod vedením obvodného úradu životného prostredia v Nitre.

Treba zmeniť zmýšľanie ľudí

Vložil/a Michaela Rondosova dňa 06.04.2011

Koncom marca sme sa vybrali pozrieť na odstránenie skládky v oblasti Selenec. Hneď na mieste činu sme spravili rozhovor s MIROSLAVOM KRAMÁROM, ktorý pracuje na oddelení komunálnych činností a životného prostredia Mestského úradu Nitra.

Umenie z odpadu

Vložil/a Michaela Rondosova dňa 02.03.2011

Na hodine umenia a kultúry preberáme rôzne diela, ich rytmus, kontrast. No v jeden februárový deň prebiehala hodina úplne inak. Plastové fľaše, v ktorých si moji spolužiaci priniesli pitie do školy, sme využili na výrobu našich diel.

PrílohaVeľkosť
nr_skladka.jpg22.39 KB