Info o medzinárodnom programe - Young Reporters for the Environment

Naši Mladí reportéri Aďka a Matej na medzinárodnom UNESCO workshope v Portugalsku
Mladí reportéri pre životné prostredie (Young Reporters for the Environment, www.yre.global) je medzinárodný vzdelávací program Nadácie pre environmentálne vzdelávanie (Foundation for Environmental Education) so sídlom v Kodani, www.fee.global.

Programu na Slovensku zastrešuje Špirála, sieť environmentálne - vzdelávacích výchovných organizácií www.spirala.sk. Celoslovenskú koordináciu zabezpečuje CENTRUM ENVIRONMENTÁLNYCH AKTIVÍT v Trenčíne.

V súčasnosti je do programu YRE zapojených viac ako 275 000 študentov v 42 krajinách sveta: Okrem Slovenska sú to: Argentína, Austrália, Bahamy, Belgicko, Bosna a Hercegovina, Brazília, Kanada, Čína, Cyprus, Česká republika, UK, Francúzsko, Ghana, Grécko, Island, India, Írsko, Izrael, Taliansko, Lotyšsko, Malajzia, Malta, Maurícius, Mongolsko, Čierna Hora, Maroko, Holandsko, Nový Zéland, Severné Írsko, Portugalsko, Rumunsko, Škótsko, Singapur, Slovinsko, Juhoafrická republika, Južná Kórea, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Turecko, Wales. 
 
 
Od roku 2018 môžu reportéri z dvoch alebo troch krajín prihlásiť spoločný súťažný článok, foto-príbeh alebo video v anglickom jazyku do kategórie International Collaboration. Viac o tejto súťažnej kategórie v slovenskom jazyku nájdete na stránke Súťaž v časti Pravidlá.
 
Priložené obrázky
Naši Mladí reportéri Aďka a Matej na medzinárodnom UNESCO workshope v Portugalsku