Putovná výstava Mladých reportérov môže prísť aj do vašej školy
Ukážka posterov výstavy 10 rokov YRE na Slovensku

Putovná výstava Mladých reportérov môže prísť aj do vašej školy

Vložil/a Mária Jánošíková dňa 12.10.2021

Spoznať nás, Mladých reportérov a naše tváre je teraz ľahšie ako kedykoľvek predtým. Pripravili sme putovnú výstavu 32 posterov formátu A3, ktoré si môžu školy bezplatne zapožičať.

Výstava vznikla za príležitosti výročia 10 rokov programu Mladí reportéri pre životné prostredia na Slovensku. Je rozdelená do troch celkov po desiatich veľkoplošných fotografiách s krátkym popisom. Zvyšné dva postery predstavujú pozadie a fungovanie vzdelávacieho programu.

1. časť - Úspechy v medzinárodnej súťaži

V prvej desiatke predstavujeme ukážku najúspešnejších fotografií z medzinárodnej súťaže. Výber snímkov taktiež ukazuje, ako sa program v čase vyvíja, ako sa menia témy a aj kvalita fotografií.

2. časť - Zo života programu

Žiaci a učitelia sa môžu zoznámiť s tvárami reportérov a uvidieť gro programu Mladí reportéri, a to viacdenné terénne workshopy. V tejto časti výstavy môžete Mladých reportérov zachytiť "v akcii" pri rôznych príležitostiach po celom Slovensku, ako zlepšujú svoje zručnosti pod vedením profesionálov v oblasti médií a ochrany životného prostredia. Vzdelávanie zážitkovou formou nadchlo nejedného reportéra a radosť na tvári je badateľná na každej fotografii.

3. časť - Ľudia

Kto Mladých reportérov pre životné prostredie na Slovensku rozbiehal? Aké tváre sú dušou programu? A kto významný si úspechy našich reportérov všimol? Všetci ľudia, ktorí historicky stáli pri rozvoji programu alebo mu dodnes pomáhajú, sa do výstavy nezmestili, ale môžete sa zoznámiť aspoň s niektorými z nich.

Podmienky zapožičania

Škola si môže výstavu vypožičať na tri-štyri týždne (vrátane času na inštaláciu a presun) a odporúčame ju nainštalovať do verejných priestorov, kde si môžu žiaci a učitelia fotky prezrieť.

Pri príležitosti výstavy je vhodné žiakov o programe Mladí reportéri pre životné prostredie krátko informovať na vyučovaní či cez sociálne siete, prípadne urobiť kampaň na zapojenie nových reportérov.

Ak máte záujem o zapožičanie, napíšte nám prosím na yreslovakia@gmail.com a zaregistrujte si konkrétny termín pomocou formulára https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJU4uCbaW11sPc_cp3Xn6zEoYrc_2oDmPlfTwHHhvrrNpfbg/viewform?fbclid=IwAR1mUfaugBwcfiuDjX0YfJHGlRdsaNKYXwsJFKX7tU5LvYYmYQB-hUm-qfI

Priložené obrázky
Ukážka posterov výstavy 10 rokov YRE na Slovensku
Dedičstvo?! Fotografia Evy Mančíkovej získala v roku 2017 prvé miesto v medzinárodnej súťaži YRE
Za mimoriadne úspechy v medzinárodnej súťaž 2019, ocenených reportérov prijala v paláci prezidentka Zuzana Čaputová
Ľudka Slivová, dlhoročná Mladá reportérka na Bielokarpatskej misii v júli 2020.