Prezentácia - tipy pre reportážnu foto v oblasti klimatickej zmeny

Vložil/a admin dňa 12.11.2020

Prezentácia vznikla na základe webinára k súťaži Teplo, teplejšie, horíš!, v ktorom sme reportérom, pedagógom a rodičom predstavili tipy pre reportážnu fotografiu, so zameraním na tému klimatickej zmeny.

Prezentácia má tri časti:

  1. Tipy pre reportážnu fotografiu od Radovana Stoklasu
  2. V klima časti sú ukážky fotografií zo súťaže Teplo, teplejšie, horíš! a dve malé aktivity pre žiakov:

Ktorá z dvanástich fotografií sa umiestnila? Uhádni. Ak si myslíš, že sa neumiestnila, čo bolo na príčine?

Dve trojice ocenených fotografií (vekové kategórie 11-14 a 15-18), uvedené najprv bez názvu a popisu. Úlohou žiakov je premýšľať o vhodnom názve a popise. Vzápätí sa môžu pozrieť na kompletné fotografie s názvami aj popismi.

      3. Predstavenie foto-manuálu Mladých reportérov pre životné prostredie (autorka Adriána Henčeková).

Pedagógom na požiadanie zašleme aj metodický list s komentárom ku každému slidu. V prípade záujmu nám napíšte nám prosím na yreslovakia@gmail.com. 

Prezentácia na stiahnutie v pdf.

V ideálnom prípade, ak je na prácu s reportérmi dosť času, odporúčame pedagógom pozrieť si webinár zo záznamu  https://www.facebook.com/yreslovakia/videos/347855809628962.a po časti, kde Lucia Szabová vysvetľuje, ako klimatická zmena súvisí s naším každodenným životom, využiť prezentáciu a zadať žiakom úlohy. Na záver opäť pustiť záznam z webinára, kde Aďka Henčeková predstavuje FOTO-manuál. 

Active Citizens Fund

„Projekt ´Objekt(ív) 21: Mladí reportéri pre občiansku spoločnosť’ je podporený z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou“