16. Mier, spravodlivosť a silné inštitúcie

Sviatky pokoja alebo sporov?

V meste Nová Dubnica sa každý rok v predvianočnom období predávajú kapry v kadiach priamo na Mierovom námestí. Tento zvyk k mestu patrí už od jeho začiatku, keď bolo vystavané v 50. rokoch minulého storočia počas socializmu.

Vložte fotografie
Meno autora/autorov: 
Natália Floriánová, Viktória Danišová
Veková skupina: 
11-14
Škola: 
Súkromná spojená škola Nová Dubnica

Nový začiatok v použitých topánkach

V škole nám pribudli noví spolužiaci z Ukrajiny. So svojimi rodinami utiekli pred vojenským konfliktom z rodnej krajiny.  Naša škola sa rozhodla zorganizovať pre nich materiálnu pomoc vyhlásením zbierky. Pomocnú ruku novým žiakom poskytla aj naša škola. Vyhlásila zbierku oblečenia, školských pomôcok..., ale aj obuvi .

Zbierka obuvi v ZŠ Majcichov. Aj takto pomáhajú svojim novým spolužiačkam a spolužiakom z Ukrajiny.

Meno autora/autorov: 
Lucia Klučárová

Čo čaká modrú planétu?

Pomohlo by Zemi či ľudstvu, keby videli do budúcna, čo čaká Zem? Správali by sme sa zodpovednejšie?