15. Život na pevnine

Ekomapa TSK je opäť populárnejšia. Mladí reportéri navštevovali jej body, tvorili reportážne statusy a učili sa o biodiverzite

Vložil/a Michal Mazánik dňa 26.11.2023

Prírodné záhrady, ekofarmy či bezobalové obchody. Mladí reportéri pre životné prostredie aj tento rok pracovali s Ekomapou TSK, na ktorej tieto aj ďalšie typy bodov nájdete. Spoznali vďaka nej lepšie svoj kraj a dozvedeli sa niečo nové o biodiverzite. 

NIE PITNOU VODOU!

Žiaci zo Spojenej súkromnej školy v Novej Dubnici sa rozhodli, že nebudú splachovať pitnou vodou. Aspoň na jeden deň si teda vyskúšali splachovať dažďovou vodou a výsledok ich príjemne prekvapil. 

Návštevníci

V záhrade máme často vtáčiu návštevu. Keď počasie nedovoľuje vtákom získať potravu, prikrmujeme ich slnečnicovými semiačkami, v zime aj lojom. Za starostlivosť sa nám odvďačia v lete, pretože sa živia hmyzom zo záhrady. Ráno máme za odmenu v záhrade vtáčí koncert.

Meno autora/autorov: 
Laura Ondrejková
Vek autora/autorov: 
11
Škola: 
ZŠ Jána Palárika Majcichov

Zastrešenie nežnej mobility

Na základnej škole v Sládkovičove žiaci uprednostňujú pešiu chôdzu, biicykel, či kolobežky. Chýbalo im však dôstojné stojisko pre bicykle. Všimli si to aj samotní rodičia, a tak spoločne so školou a mestom vypracovali projekt, ktorý bol úspešný. Žiakom tak postavili nové stojisko na bicykle, ktoré si všetci hneď rýchlo obľúbili a začali využívať. 

Meno autora/autorov: 
Matúš Kopas
Veková skupina: 
11-14
Vek autora/autorov: 
14
Škola: 
ZŠ K.Kuffnera Sládkovičovo