Neseď v lavici. Staň sa mladým reportérom!

Vložil/a admin dňa 06.09.2010

Do druhého ročníka programu Mladí reportéri pre životné prostredie sa prihlásilo šestnásť tímov z celého Slovenska. Aké dobrodružstvá ich tento rok čakajú?

Naši študenti vedia, že svet možno zmeniť aj slovom. Alebo obrazom. Preto sa zapojili do vzdelávacieho programu, kde sa naučia vidieť podstatu environmentálnych problémov, pýtať sa kompetentných a o možných riešeniach informovať ostatných.

Mysli, pýtaj sa, píš

Základné zručnosti profesionálneho novinára a prehľad o environmentálnych kauzách na Slovensku získajú zaregistrované tímy na workshope Mladých reportérov vo Vzdelávacom centre Zaježová. Ten sa bude konať v dvoch turnusoch, od 27. septembra do 1. októbra 2010. Pozvánka je k stiahnutiu v prílohe.

V komunikácii s autoritami bude študentom aj tento rok nápomocný novinársky preukaz Mladých reportérov, ktorý vydáva kancelária programu v spolupráci so Slovenským syndikátom novinárov. Podmienkou na jeho získanie je registrácia profilu školy a akčného plánu školského projektu mladých reportérov na webovej stránke.

Priestorom pre publikovanie tvorby mladých reportérov, ich článkov, videí, fotografií, interview či blogov bude interaktívna časť webovej stránky, ktorú po otestovaní spustíme 1. októbra 2010.

V druhej polovici školského roku pripravujeme vydanie špecializovaného čísla časopisu pre environmentálnu výchovu a filozofiu Ďalekohľad, ktoré bude obsahovať najmä tvorbu študentov. Staršie čísla sú k stiahnutiu tu.

Harmonogram školského roku 2010/11 a adresár zapojených škôl prikladáme.

Zapoj sa aj ty!

Do programu Mladí reportéri pre životné prostredie je možné zapojiť sa kedykoľvek počas školského roku. Prosím, kontaktujte kanceláriu programu a vyplňte registračný formulár.

FOTO: High School „Saint Stanislas“, Nantes, Francúzsko

PrílohaVeľkosť
Pozvanka_I. turnus.doc197.5 KB
Pozvanka_II.turnus.doc197 KB
HARMONOGRAM ŠKOLSKÉHO ROKU 2010.doc37.5 KB
ADRESAR SKOL 2010_11.doc59.5 KB