Zoo očami mladých reportérov

V plnom nasadení. Autor: Martin Mančík
Oboznámenie sa s témami workshopu. Autor: Eva Mančíková
Prezentácia prác reportérov. Autor: Martin Mančík
V teréne. Autor: Martin Mančík
Anketa medzi školákmi. Autor: Eva Mančíková
Vstupenka k zážitkom. Autor: Eva Mančíková

V plnom nasadení. Autor: Martin Mančík

Keďže som so svojou fotografiou Dedičstvo? získala prvé miesto v celoslovenskej súťaži Mladých reportérov pre životné prostredie, mala som možnosť zúčastniť sa na reportérskom workshope, ktorý sa konal 7.-9. júna v Bojniciach.

Podobného workshopu som sa zúčastnila už minulý rok, keď som získala druhé miesto. Rovnako, ako vlani, aj teraz som sa veľmi tešila. Najmä na kamarátov a na nové skúsenosti a rady.

Na začiatku sme vytvorili skupiny článok/video a rozdelili si témy, ktoré sme počas workshopu spracovávali. Ja a moje ďalšie dve kamarátky v skupine sme sa sústredili na tému o slonoch v bojnickej zoologickej záhrade.

Hneď prvý deň sme sa pýtali návštevníkov zoo na ich názory ohľadom slonov, ale aj iných zvierat v zajatí. V týchto chvíľach sme zažili aj mnohé veselé momenty a stretli sme aj iných reportérov, ktorí taktiež zberali materiál na svoje projekty.

No pre náš tím bol rozhodujúci najmä druhý deň, kedy sme sa stretli s ošetrovateľom slonov a opýtali sme sa ho na ich život, potreby a starostlivosť o slonov v zoologickej záhrade. Dozvedeli sme sa, že slony sa tu nemajú až tak zle, ako sa môže na prvý pohľad zdať. No zistili sme aj najväčšie ambície a sny bojnickej zoologickej záhrady, ktoré však kvôli finančnej situácii zoo nie je jednoduché realizovať.

V tento deň sme my aj ďalší účastníci prezentovali spracované články a videá. Aj pri prezentáciách sme sa spolu s ostatnými nasmiali.

Workshop bol jeden s mojich najlepších zážitkov v roku. Odnášam si odtiaľto tie najlepšie pocity. Získala som tu priateľov a aj skúsenosti. Týmto článkom som vám aspoň trochu priblížila svoje dojmy, pocity a nálady z workshopu v Bojniciach.

Mojou najväčšou čerešničkou na torte však bolo to, keď som sa dozvedela, že som získala  prvé miesto aj v celosvetovom kole. Tento rok je pre mňa veľmi úspešný a som nadšená zo svojich úspechov, aj z úspechov ostatných Mladých reportérov zo Slovenska.

 

Meno autora/autorov: 
Eva Mančíková
Vek autora/autorov: 
13
Škola: 
ZŠ Juraja Fándlyho, Sereď