Unikátna klimatická výstava Mladých reportérov môže zavítať aj do vašej školy

Výstava absolvovala úspešnú premiéru na multižánrovom festivale Pohoda. Foto: Klaudia Medalová
Vložil/a Michal Mazánik dňa 23.08.2022

Súčasní mladí ľudia patria ku generácii, ktorá naplno pocíti dôsledky zmeny klímy. Preto Mladí reportéri a reportérky na celom svete poukazujú na problematiku klimatickej krízy z rôznych uhlov. Ich posolstvo môžete priniesť aj do vašej školy.

Výber 14 fotografii zostavila slovenská kancelária programu Mladí reportéri pre životné prostredie. Nachádzajú sa v nej najlepšie fotografie vyfotené objektívmi žiakov a žiačok zo Slovenska i z iných krajín po celom svete. Spája ich jedno – upozorňujú, že riešenie dôsledkov zmeny klímy nemôžeme ďalej odkladať. 

„Prístupov, ako pomôcť, je veľa. Od upozornenia na problém až po inšpirovanie iných vlastným príkladom. Reportéra Djordje Pejovića z Čiernej Hory trápi problém miznúceho Biogradského jazera a Hanka Noščáková z Bratislavy ukazuje malý krok k zmene - darovanie nepredanej zeleniny na trhovisku Miletičova,“ popisuje niektoré z fotografii Klaudia Medalová z Centra environmentálnych aktivít. 

Dôležitým poslaním výstavy je motivovať žiakov, aby pristúpili ku zmenám vo vlastných návykoch. Či už formou preferovania ekologickejších foriem dopravy pri ceste do školy alebo zmenou návykov v domácnosti. V neposlednom rade sa môžu sami žiaci stať Mladými reportérmi a prispieť vlastným uhlom pohľadu a inšpirovať riešeniami, ako žiť udržateľnejšie. 

Ako získať výstavu do vašej školy? 

Je to jednoduché. V prípade, ak vás výstava zaujala (ukážku nájdete nižšie), môžete nás kontaktovať na e-mail yreslovakia@gmail.com a pripojiť, kedy a na ako dlho by ste mali o ňu záujem. Spoločne potom dohodneme podrobnosti. Fotografie sú vytlačené na pevný papier formátu A3, preto ich vyvesenie v škole postačuje špagát a niekoľko štipcov. 

Priložené obrázky
Výstava absolvovala úspešnú premiéru na multižánrovom festivale Pohoda. Foto: Klaudia Medalová