Stánok Mladých reportérov na festivale Pohoda navštívila aj Zuzana Čaputová
Pani prezidentka reportérov a reportérky pozdravuje a praje im veľa energie pri práci. Foto: Juraj Rizman

Stánok Mladých reportérov na festivale Pohoda navštívila aj Zuzana Čaputová

Vložil/a Mária Jánošíková dňa 21.08.2022

Po dlhom čase sa nám, Mladým reportérom pre životné prostredie, podarilo zažiť festival Pohoda. V NGO pasáži sme predstavili petíciu a výstavu pre lepšiu klímu a s návštevníkmi sme diskutovali o dôležitosti environmentálnej žurnalistiky či výchove k občianskej zodpovednosti. Náš stánok navštívila aj pani prezidentka.

Pár dní pred Pohodou sme dokončili novú klimatickú výstavu, prostredníctvom ktorej sme priblížili festivalovým fanúšikom nosnú aktivitu YRE programu - medzinárodnú súťaž. Do výstavy sme vybrali 14 ocenených fotografií, ktoré ukazujú dopady a riešenia klimatickej krízy očami Mladých reportérov z celého sveta. V stánku si tak ľudia mohli prehliadnuť fotografie nielen zo Slovenska, ale aj z Portugalska, Čiernej hory, Mexika, Číny či Indie.

Za svoju najobľúbenejšiu fotku z výstavy mohol každý zahlasovať v klíma ankete, kde najviac zabodovala slovenská fotografia Tvoríme si vlastnú smrť a portugalská zachytávajúca vysychajúce Biogradské jazero.

Výstava zaujala aj najmladších návštevníkov Pohody a z ich nadšenia sme sa tešili ešte niekoľko hodín po ich návšteve. NGO pasáž je už tradične aj miestom zvýšeného výskytu zaujímavých osobností. Najväčšiu radosť sme mali z návštevy pani prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá YRE program dobre pozná a sleduje úspechy našich mladých reportérskych nádejí. "Veľmi pozdravujem všetkých reportérov a reportérky, želám im veľa energie pri ich práci a veľmi sa teší z posledných medzinárodných výsledkov," odkazuje pani prezidentka reportérom.

Videá z nášho stánku nájdete vo výbere v príbehoch na Instagrame

Priložené obrázky
Pani prezidentka reportérov a reportérky pozdravuje a praje im veľa energie pri práci. Foto: Juraj Rizman
V stánku a celom tíme vládla p/Pohoda. Foto: Klaudia Medalová