Anketa: Kvety vraj pochádzajú z kvetinárstva

Na valentínskom workshope mali nádejní novinári necelú hodinu na to, aby sa dozvedeli maximum o pestovaní, importe a predaji kvetov na slovenskom trhu. Foto: Martin Červeňanský
Vložil/a Zuzana Limova dňa 14.02.2012

Práve dnes je najmilovanejší a zároveň najnenávidenejší sviatok v roku. Mnohí poznajú Valentína z amerických filmov, ale ako ho oslavujeme my na Slovensku? Opýtali sme sa v uliciach, či sa Bratislavčania obdarovávajú kvetmi a či vedia, odkiaľ tieto kvety pochádzajú.

Katka, predavačka (25)

Nemyslím, že Valentín je špeciálny sviatok a ja osobne ho neoslavujem, ale kvety dostávam na rôzne iné sviatky. Svojich blízkych obdarujem kvetmi často aj bezdôvodne. Nad ich pôvodom som sa nikdy nezamýšľala, ale povedala by som, že sú hlavne z Holandska a Slovenska.

Dušan, bankár (28) 

Valentín oslavujeme len večerou a bonboniérou, pretože priateľka nemá rada kvety. Pokiaľ viem, kvety pochádzajú z Afriky alebo ich pestujú vo veľkej hale.

Zuzana, bankárka (21)

Kvety dávam len na sviatky a hlavne mame. Moje najobľúbenejšie sú ruže, ale nemám tušenia odkiaľ pochádzajú.

Simona, študentka farmácie (22)

Podľa mňa Valentín nie je extra sviatok, ale s priateľom ho oslavujeme. Kvety nedostávam, ale chcela by som. A kvety pochádzajú z kvetinárstva, nie?

Daniela, študentka (22)

Momentálne som bez priateľa, a tak kvety nedostávam. Keby som nejakého mala, potešili by ma ruže a tie sa podľa mňa dajú dopestovať aj na Slovensku.

Foto: Simona (vpravo), Daniela (vľavo)

Tomáš, živnostník (23)

Vôbec neoslavujem Valentína. Ak dávam kvety, tak len k narodeninám a meninám. Vôbec sa v kvetoch nevyznám,  výber nechávam na profesionálov. Je mi jedno, odkiaľ pochádzajú. Hlavne, že sú pekné a potešia.

 Marcela, predavačka (25)

Rada dávam aj dostávam kvety, no momentálne nemám s kým osláviť Valentína. Preto najradšej poteším len moju mamu. Moje obľúbené sú modré ruže. Neviem, či ich niekde pestujú, ale podľa mňa ich namáčajú do farbiva.

Nikola a Ingrid, študentky (22)

Kvety nedostávame, ale určite by nás potešili. Odkiaľ pochádzajú nevieme, ale počuli sme niečo o Keni.


AUTORKY:

Emma Javorková, Sandra Szeibeczederová, Nina Vicenová z Gymnázia Jura Hronca v Bratislave

Prečítajte si aj ďalšie články, ktoré vznikli v rámci valentínskej exkurzie:

Rozhovor so šéfredaktorom Aktuálne.sk

Reportáž: Študenti si privoňali k novinárskej práci

Komentár: Tŕne, ktoré prehliadame

Priložené obrázky
Na valentínskom workshope mali nádejní novinári necelú hodinu na to, aby sa dozvedeli maximum o pestovaní, importe a predaji kvetov na slovenskom trhu. Foto: Martin Červeňanský