Ste škola z Trenčianskeho kraja? Pozývame vás do jesennej reportérskej výzvy so Zelenou župou
Jazierko v prírodnej záhrade môže byť námetom na zapojenie do výzvy. Foto: Klaudia Medalová

Ste škola z Trenčianskeho kraja? Pozývame vás do jesennej reportérskej výzvy so Zelenou župou

Vložil/a Michal Mazánik dňa 23.08.2022

Náplňou výzvy je práca s Ekomapou. Odmenou pre najlepšie tímy, žiakov a ich pedagógov, je pozvánka na foto-workshop s renomovaným fotoreportérom Radovanom Stoklasom, ktorý je spolupracovníkom tlačových agentúr TASR či Reuters a lektorom programu Mladí reportéri pre životné prostredie. 

Úlohou žiakov bude pomôcť šíriť body z novej Ekomapy Trenčianskeho samosprávneho kraja formou reportážnych príspevkov na sociálnych sieťach. Ekomapa združuje najrôznejšie bio a ekologické obchody, farmy, parky či prírodné záhrady. Jednoducho všetky miesta, ktoré prispievajú k tomu, aby sme v našej Zelenej župe žili udržateľnejšie. 

„Nemusíte sa obávať, hoci sa aktivita volá reportérska, nepôjde o nič náročné. Stačí, aby žiaci za každý tím urobili 2 príspevky s fotkami na sociálnu sieť Facebook alebo Instagram, kde predstavia niektorý z bodov Ekomapy. Môže ísť napríklad o bezobalový obchodík v meste či ekologickú farmu v ich obci,“ spresňuje koordinátor projektu Michal Mazánik z Mladých reportérov pre životné prostredie. 

Podmienkou zapojenia sa je on-line bezplatná registrácia školy do vzdelávacieho programu Mladí reportéri pre životné prostredie. Reportérom a ich pedagógom poskytneme krátky metodický materiál a vzor, ako by mal taký status vyzerať. Samozrejmosťou je aj možnosť priebežných konzultácii.

Najaktívnejšie tímy získajú workshop s Radovanom Stoklasom

Autori a tímy najlepších príspevkov so svojimi pedagógmi (ktorí ich budú sprevádzať) dostanú pozvánku na foto-workshop s profesionálnym slovenským foto-reportérom Radovanom Stoklasom. Plánovaný je na november 2022 v Trenčíne. Pozveme maximálne 10 tímov, v zložení 3 študenti a pedagóg (podľa kvality príspevkov). 

O víťazovi, najaktívnejšej škole, rozhodne porota zložená zo zástupcu programu Mladí reportéri - YRE, zástupcu Zelenej župy a foto-reportéra Radovana Stoklasu. Najaktívnejší tím získa príspevok, v hodnote 200€, na zakúpenie foto či video techniky, ktorú bude môcť v budúcnosti využiť, napr. pri zapojení sa do aktivít programu Mladí reportéri pre životné prostredie.

Viac informácií: 

Priložené obrázky
Jazierko v prírodnej záhrade môže byť námetom na zapojenie do výzvy. Foto: Klaudia Medalová
Projekt je spolufinancovaný z grantovej schémy Zelené oči Trenčianskeho samosprávneho kraja