Slovenskí mladí reportéri obleteli svet!

Vložil/a Zuzana Limova dňa 21.03.2011

Články a fotografie slovenských študentov vyšli v medzinárodnej ročenke YRE BOOK 2010. Ich tvorbu si tak môže vychutnať trinásť tisícok účastníkov z celého sveta, ktorí sú do programu zapojení.  Medzi mladými reportérmi z Číny, Maroka, Kazachstanu či Walesu sa prezentujú aj gymnazisti z Liptovského Mikuláša, Sniny a Banskej Štiavnice.

Ročenka obsahuje aj krátke správy od národných koordinátorov zapojených krajín. I keď v každej z nich má program svoje špecifiká, študenti majú niečo spoločné - všade na svete sa snažia svojimi aktivitami zlepšiť životné prostredie okolo seba.

Tvorbu slovenských mladých reportérov ocenila minulý rok aj medzinárodná porota súťaže YRE AWARDS. Článok "Voči prírode nie sme ľahostajní" tímu z Gymnázia M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši o nelegálnych skládkach v okolí Liptovskej Mary zvíťazil v kategórii Odpady. Snímka Kataríny Kordíkovej z Banskej Štiavnice nazvaná  "Let divej kačky ponad rieku Dunajec" získala druhú cenu na najlepšiu fotografiu. Medzi autormi uverejnenými v ročenke nájdeme i Veroniku Hašuľovú zo Sniny. Blahoželáme!

Po prvýkrát pripravili YRE BOOK 2010 slovenskí koordinátori. Ročenka je medzinárodná a aj jej zrod sa udial naprieč krajinami. Okrem trenčianskeho Centra environmentálnych aktivít sa na jej vzniku podieľal Vincent Laurent, francúzsky koordinátor, osobitý dizajn vytvoril Milan Belický, ktorý momentálne pôsobí v Holadsku.

Ročenku si môžete stiahnuť v prílohe alebo vo vysokej kvalite tu.

Zuzana Límová, koordinátorka

PrílohaVeľkosť
yrebook2010.pdf5.37 MB