Mladí reportéri idú na Pohodu 2022

Mladí reportéri budú mať stánok na Pohode 2022.
Vložil/a Michal Mazánik dňa 30.06.2022

Po dlhej dobe opäť uvidíš Mladých reportérov pre životné prostredie na legendárnom trenčianskom hudobnom festivale Pohoda. Kto rád fotí, môže sa zapojiť do súťaže #PohodaPreKlímu.

V programe Mladých reportérov (YRE SK) sa dlhodobo venujeme klimatickej kríze. Informujeme a diskutujeme o jej príčinách, prejavoch a dôsledkoch, ale najmä o možných riešeniach na individuálnej, komunitnej ale aj štátnej úrovni. Podobne tomu bude aj v stánku na trenčianskom festivale Pohoda v roku 2022. Všetkých návštevníkov srdečne pozývame na stretnutie v NGO pasáži, ktorá sa bude nachádzať medzi Európa stage a Nay tanečným domom.

Čo môžeš zažiť v našom stánku?

  • Pozrieť si novú výstavu klíma fotografií z medzinárodnej súťaže Young Reporters for the Environment
  • Zapojiť sa do foto-aktivity #PohodaPreKlímu
  • Podpísať petíciu #ClimateOfChange
  • A samozrejme podebatovať, či zistiť, ako sa môžu jednotlivci či školy zapojiť do programu

V stánku môžeš stretnúť národných koordinátorov programu Riša a Klaudiu Medalových a zástupcov reportérov Marušku, Michala, Mateja a Janku.

Foto-aktivita #PohodaPreKlímu

Pokiaľ sa budeš nachádzať na Pohode a budeš si chcieť vyskúšať svoje reportérske zručnosti a osloviť aj svojich priateľov na sociálnych sieťach, máme pre teba výzvu. Odfoť na festivale klimatický problém alebo jeho riešenie, publikuj fotografiu na svojom facebookovom alebo instagramovom profiel ako post a označ ho hashtagom #PohodaPreKlímu. Pokiaľ ťa vyberieme (v piatok aj sobotu 50 príspevkov), môžeš získať jeden zo 100 bio osviežujúcich bylinných čajov – Pohodár. Aby sme tvoj príspevok videli, musíš mať verejný profil, alebo nám do správy pošli screenshot pridaného príspevku.

Správu o výhre oznámime oceneným foto-reportérom v piatok a sobotu o 18:00 na IG stories profilu – @yre_slovakia. 

Podpor petíciu Climate of Change

Climate of Change je medzinárodná kampaň, do ktorej je zapojených 13 krajín. Vyzýva mladých ľudí, aby boli súčasťou už prebiehajúcich zmien, aby spojili sily s mnohými iniciatívami na celom svete a inšpirovali ostatných ľudí, aby konali. „Vnútroštátne, európske a globálne orgány musia a môžu urobiť viac pre prijatie ambicióznych a udržateľných politík v oblasti migrácie a klímy,“ uvádza sa o kampani na www.climateofchange.info

Cieľom kampane je lepšia budúcnosť pre klimatických migrantov a mladých ľudí, ktorí budú čeliť najhorším dôsledkom klimatickej krízy. Podporiť ju môžeš online podpisom na jej webe alebo na podpisovom hárku v YRE SK stánku v NGO pasáži.

Priložené obrázky
Mladí reportéri budú mať stánok na Pohode 2022.