Medzinárodnou koordinátorkou je Angličanka Sarah Pickering

Vložil/a Zuzana Limova dňa 20.02.2011

Medzinárodná sieť Young Reporters for the Environment má novú koordinátorku. Program, do ktorého je zapojených vyše 13-tisíc študentov v dvadsiatich ôsmich krajinách, povedie 34-ročná novinárka Sarah Pickering. Na poste vystriedala Francúza Vincenta Laurenta.

Sarah Pickering je Angličanka žijúca v Kodani, kam sa od nového roku presťahovala aj medzinárodná kancelária programu. Sídli tak na pôde Nadácie pre environemtálne vzdelávanie (Foundation for Environmetal Education, FEE), ktorá ho založila.

Sarah je novinárka a komunikačná expertka. Počas dvanásťročnej žurnalistickej kariéry prispievala do prestížnych médií,  ako je Wall Street Journal, CNN, Financial Times, BBC alebo China Post. Ako reportérka či členka záchranného tímu vycestovala napr. do Pakistanu po zemetrasení v r. 2005 a o dva roky neskôr do Bangladéša  po cyklóne Sidr. S organizáciou propagujúcou alternatívny a udržateľný spôsob života pôsobila v Keni. Environmentálne témy jej nie sú cudzie, v minulosti pracovala pre  Kodaňskú klimatickú radu (Copenhagen Climate Council) a pre OSN v rámci Klimatického summitu ( Climate Change Conferenc, COP 15).

Medzinárodné stretnutie koordinátorov programu Mladí reportéri pre životné prostredie sa uskutoční v apríli 2011 v Manchestri.

Zuzana Límová, koordinátorka

AUTOPORTRÉT: Sarah Pickering