Chceš s nami vytvoriť dokumentárnu mini-sériu? Hľadáme ľudí do štábu
foto: Matej Majerský

Chceš s nami vytvoriť dokumentárnu mini-sériu? Hľadáme ľudí do štábu


foto: Matej Majerský

V rámci OPEN IV výzvy budeme v priebehu apríla až júna tvoriť tri diely krátkeho dokumentárneho seriálu. Ak sa zaujímaš o tvorbu videí, životné prostredie a chceš sa zlepšovať - máme pre teba zaujímavú ponuku. 

V tomto projekte môžeš získať skúsenosti pri práci so skúseným Mladým reportérom Matejom Majerským. Počas tvorby sa budeš môcť podielať na tvorbe scenára, zúčastníš sa na natáčaní a taktiež sa môžeš priučiť aj strihaniu videí či tvorbe animácií a na finálnom diele zanechať aj svoju stopu. Podmienkou je vek 15-21 rokov.

 

„Pri tvorbe by som sa chcel s tímom priblížiť kvalite televíznych dokumentárnych minisérií ako je napríklad Explained z Netflixu. V prvom rade nás to však má všetkých niečo naučíť a verím, že okrem skúseností získame aj veľa zážitkov, nakoľko sa spoločne stretneme aj na „placi“ počas natáčacieho dňa.“ povedal lektor Matej Majerský k výzve.

 

Okrem Mladých reportérov a Mladých reportériek, ktoré náš program poznajú, však hľadáme do štábu aj nové tváre.

 

Ako sa môžeš zapojiť?

 

Do 31. marca 2022 nám pošli na yreslovakia@gmail.com krátke video v ktorom predstavíš seba a svoje video schopnosti. Do 5. apríla ti dáme vedieť, či sme ťa do filmárskeho štábu vybrali.

 

Dĺžka videa: 30-90 sekúnd. Podmienkou je aspoň jeden prestrih napríklad na použitie voiceoveru.

 

Čo môžeš získať?

 

Najväčšou motiváciou zapojených by mala byť práve chuť sa zlepšovať - či už vo videu alebo v rámci environmentálnych tém.

 

Okrem toho však dostaneš možnosť zúčastniť sa na natáčacom dni. Zabezpečené budeš mať aj ubytovanie a stravu. Rovnako sa staneš členmi inšpiratívneho tímu Mladých reportérov pre životné prostredie a spoznáš ľudí svojej krvnej skupiny.

 

Matej Majerský - vizitka

 

- študent FMK Trnavskej univerzity

- autor videa Oleje do výlevky nepatria (2. miesto v súťaži YRE international), ktoré natočil ako 16-ročný Mladý reportér

- autor piatich edukačných videí na www.mladireporteri.sk/manual21

 

 

 

Tento projekt sa organizuje v rámci 6-mesačnej OPEN výzvy Mladých reportérov pre životné prostredie v spolupráci s ENVI-PAK – viac na www.mladireporteri.sk/open

Meno autora/autorov: 
YRE tím
Vek autora/autorov: 
YRE tím