Aktivita so Zelenou župou ide do finále. Reportéri a reportérky vytvorili takmer 30 príspevkov

Vložil/a Michal Mazánik dňa 02.11.2022

Všetky školy, ktoré sa do výzvy aktívne zapojili, pozývame na foto-workshop s profesionálnym foto-reportérom Radovanom Stoklasom. Pozvánku dostane spolu 11 základných a stredných škôl z Trenčianskeho kraja. 

Žiaci a žiačky vo výzve pracovali s novou Ekomapou TSK. Ich úlohou bolo v tímoch vytvoriť statusy na sociálne siete, ktorými spropagujú body Ekomapy, ktoré si sami vybrali. Reportéri si najčastejšie vyberali bezobalové obchody, obchody so zdravou výživou, ekofarmy či zaujímavé parky a staré stromy. Na 11 základných a stredných školách vytvorili spolu skvelých 28 reportážnych statusov. 

Všetky statusy nájdete po zadaní hashtagu #EkomapaTSK do vyhľadávania na Facebooku alebo na Instagrame, a tiež po kliknutí na hypertextové odkazy v predchádzajúcej vete. „Máme veľkú radosť z počtu a kvality jednotlivých príspevkov. Na workshope oceníme najaktívnejšiu školu, ktorá získa príspevok na nákup foto-techniky v hodnote 200€,“ dodáva Michal Mazánik, koordinátor projektu Mladí reportéri pre Zelenú župu. 

Projekt Mladí reportéri pre Zelenú župu realizujeme s podporou z grantového programu Zelené oči Trenčianskeho samosprávneho kraja. Titulná fotografia - zdroj: Mladí reportéri zo SOŠ OaS Jilemnického ul., Trenčín. 

Priložené obrázky
Aktivita so Zelenou župou ide do finále. Reportéri a reportérky vytvorili takmer 30 príspevkov