Doma v záhrade

Májový článok o kompostovaní

Ako správne kompostovať, čo do kompostoviska patrí a čo nie.

Júnové číslo vode

Aktuálne číslo o tom, ako zadržať vodu na pozemku, dozviete sa o význame vody pre živočíchov i pre rastliny. Uvádzame i postup, ako si svojpomocne vybudovať prírodné jazierko.  Zároveň predstavujeme Ukážkovú prírodnú záhradu rodiny Konárikovývh v Tepličke/ Váhom.

Aprílové číslo Doma v záhrade

Aprílový článok o detských prvkoch v prírodnej záhrade. Zároveň predstavujeme Spojenú školu internátnu v Trenčíne a jej ukážkovú prírodnú záhradu.

Marcové číslo Doma v záhrade

Aprílové číslo sa venuje pestovaniu zeleniny bez boľavého chrbta, a to vo vyvýšených záhonoch či na nemeckej kope. Okrem iného sa dozviete aj o výhodách takéhoto pestovania. Zároveň pokračujeme v predstavovaní ukážkových záhrad, tentokrát je to ZŠ Petra Škrabáka v Dolnom Kubíne.

Čas na sadenie priesad

Vo februárovom čísle nájdete náš seriál o prírodnom pestovaní, tentokrát o prvých priesadách zeleniny.

Januárové číslo nielen o zimných prácach a plánoch v záhrade

Novoročné číslo mesačníka Doma v záhrade opäť ponúka zaujímavé čítanie. Naša rubrika o prírodných  záhradách a prírodnom pestovaní pokračuje i tento rok. Postupne budeme predstavovať i niektoré ukážkové prírodné záhrady na Slovensku.

Okrem zaujímavého čítania je v aktuálnom čísle i príloha Včelárov rok, dozviete sa o pestovaní košíkarskej vŕby i to, že Hviezdica prostredná je výborná divorastúca jedlá rastlina. Príjemné čítanie.

Jesenné číslo Doma v záhrade

Okrem iného sa v našej časti venujeme netradičným druhom ovocia.

Augustové číslo Doma v záhrade

Aktuálne augustové číslo Doma v záhrade aj o mulčovaní a bylinkách.

Augustové číslo Doma v záhrade

Najnovšie číslo Doma v záhrade tentokrát aj o mučovaní a bylinkách.

Doma v záhrade 4/2017

Aprílové číslo predstavuje rozmanité záhradné prvky - vodné a suché, ich význam a dôležitosť pre rôzne často ohrozené druhy živočíchov.

Stránky