Rozšírené aprílové číslo Doma v záhrade

Najnovšie číslo Doma v záhrade opäť plné zaujímavých článkov, medzi inými obsahuje aj brožúru o starých semienkach. Naša séria článkov rozoberá dôležitosť suchých a vodných prvkov.

Buriny a divočina

V ďalšej časti nášho príbehu o prírodných záhradách rozoberáme posledné prvky, reč je aj o tzv. burinách a divočine. Príjemné čítanie v aktuálnom čísle Doma v záhrade alebo v časti Témy - Články - 3/ 2017.

Verejná Semienkovňa v Trenčíne

Už aj v Trenčíne máme priestor pre výmenu vlastných semienok. Aj vy máte nejaké nazvyš, prípadne by ste sa chceli k nejakým dostať? Takúto možnosť máme na Mierovom námestí v Bioobchode Malý princ.

Semená si dnes môžeme kúpiť v hociktorom obchode so záhradkárskymi potrebami. Našou myšlienkou je ale šírenie udržateľného pestovania. Preto tu nájdete semienka rastlín pestované prírodne, bez postrekov či umelých hnojív. Sú rokmi odskúšané, overené záhradníkmi, pestované v blízkom regióne. Nie sú geneticky modifikované či hybridné, ktoré sú pre ďalšie pestovanie nevhodné.

Marcové číslo Doma v záhrade

V marcovom čísle sa dozviete opäť plno zaujímavostí zo záhrady. Pomaly ale isto sa zima končí, záhradkári, aj tí prírodní, sa už chystajú na prvé jarné práce, opätovný kontakt s pôdou.

V našom seriáli sa tentokrát venujeme burinám, živému plotu, kvitnúcej lúke, stromom či kvetom. Príjemné čítanie.

Podmienky certifikácie

Aktuálne februárové číslo mesačníku DOMA v Záhrade rozoberá podmienky certifikácie záhrad.

Európska cena za ekologické záhradníčenie

Dolnorakúska iniciatíva Natur im Garten a Európske Záhradnícke Združenie (EGA) organizujú aj tento rok zaujímavú súťaž. Prihlásiť sa môže každý, kto hospodári na záhrade alebo na verejnom priestranstve s súlade s prírodou.

Viac info ako aj podmienky súťaže nájdete na :

http://www.biospotrebitel.sk/clanok/2164-europska-cena-za-ekologicke-zah...

Čas na odoberanie vrúbľov

Vo februári je najvhodnejší čas na strihanie vrúbľov - jednoročných výrastkov z ovocných stromov. Takýmto spôsobom si môžeme na jar naštepiť zaujímavú, obľúbenú odrodu ovocia.Ak máme na záhrade iba jeden starý strom je práve táto končiaca sa zima ideálnym obdobím na preštepenie.

Ako na to?

Záhradnými nožnicami odstrihneme mladé konáriky, najlepšie z južnej strany stromu. Vyberáme mladé drevo, teda koncové časti konára, ktoré narástli minulý rok. Pri strihaní si dávame pozor, aby sme nepoškodili púčiky.

Januárové číslo Doma v záhrade

Najnovší článok o prírodných záhradách uverejnený v prílohe denníka Sme - Doma v záhrade. Okrem seriálu o Prírodných záhradách sa tu dozviete množstvo zaujímavostí o pestovaní bez chémie, o jedlom lese, o sadení dlhovekých vysokokmenných stromoch a mnoho iného.

Stránky

Subscribe to Prírodná záhrada RSS