32 Mladých reportérov prichádza do Banskej Štiavnice na 3-denný LITTER LESS workshop

Súčasťou kampane LITTER LESS boli aj komunitné akčné dni, kedy Mladí reportéri organizovali v 11 slovenských mestách info-stánky, brigády a vzdelávacie aktivity v oblasti minimalizácie odpadu
Vložil/a admin dňa 02.06.2015

(Trenčín, 2. jún 2015) V dňoch 3.-5. júna 2015 budú Mladí reportéri pre životné prostredie v Banskej Štiavnici po vedením lektorov z praxe hľadať riešenia pre minimalizáciu odpadu a rozvíjať zručnosti v žánroch reportážny článok, fotografia a video.

Workshopu sa zúčastnia reportéri vo veku 11-18 rokov, ktorí sa umiestnili na 1.-3 mieste v súťaži Mladých reportérov pre životné prostredie http://www.mladireporteri.sk/mladi-reporteri-pre-zivotne-prostredie-vita... , spolu 32 reportérok a reportérov a 10 pedagógov z desiatich škôl z celého Slovenska.

Mladí reportéri budú počas workshopu skúmať miestne odpadové problémy, ktoré trápia obyvateľov Banskej Štiavnice a pokúsia sa navrhnúť riešenia. Okrem práce v teréne s diktafónom, fotoaparátom či kamerou budú súčasťou programu aj odborné prednášky a praktické workshopy: reportážny článok – reportážna fotografia – reportážne video. Reportérov budú pri práci viesť odborníci z praxe: Eva MIšovičová, regionálne médiá Trenčín, Juraj Rizman, riaditeľ komunikácie regionálnej kancelárie Greenpeace Stredná a Východná Európa a fotograf Marek Janičík, režisér a pedagóg Súkromnej základnej školy v Novej Dubnici.

V rámci praktickej odpadovej časti workshopu navštívia Mladí reportéri zberný dvor v Banskej Štiavnici a vyskúšajú si prácu pri triediacej linke. S problematikou odpadového hospodárstva v meste ich oboznámi Miloš Veverka z Technických služieb, m. p. Banská Štiavnica. Úlohou Mladých reportérov bude využiť všetky získané poznatky a nové zručnosti pri spracovaní reportérskych výstupov na zvolenú tému spojenú s minimalizáciou odpadu. Prehliadka článkov, fotografií a videí, ktoré vzniknú počas workshopu, sa uskutoční vo štvrtok 4. júna o 13:30 hod. v seminárnej miestnosti hotela Grand Matej.

Na záver workshopu Mladí reportéri prevezmú certifikáty a ceny za vynikajúce výsledky v súťaži.
Reportérsky workshop v Banskej Štiavnici je vyvrcholením už 3. ročníka kampane LITTER LESS pre menej odpadu, ktorú zastrešuje Nadácia pre environmentálne vzdelávanie (FEE) a koordinuje medzinárodná kancelária programu Young Reporters for the Environment (www.youngreporters.org) . Slovenským koordinátorom kampane je Centrum environmentálnych aktivít v Trenčíne (www.cea.sk) . Program Mladí reportéri pre životné prostredie (www.mladireporteri.sk ) zastrešuje sieť environmentálne-výchovných organizácií ŠPIRÁLA (www.spirala.sk ).

Kampaň LITTER LESS finančne podporuje Nadácia spoločnosti WRIGLEY.

Súčasťou kampane LITTER LESS boli aj komunitné akčné dni, kedy Mladí reportéri organizovali v 11 slovenských mestách info-stánky, brigády a vzdelávacie aktivity v oblasti minimalizácie odpadu